حفظ روحیه کودکان زلزله‌زده از اولویت‌های کانون است

همدردی با مادران و پدران اندوهگین و حفظ روحیه‌ی کودکان و نوجوانان که تجربه‌ی زیستی کم‌تری در مواجهه با چنین رویداد تلخی دارند، از اولویت‌های کانون پرورش فکری خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پیامی با بازماندگان زلزله‌ی کرمانشاه همدردی کرد.

مدیرعامل کانون در این پیام عنوان کرده است: بار دیگر طبیعت بیدار شد و این‌بار طنین زاگرس پهناور در شامگاه یک‌شنبه‌ای از آبان ماه، هموطنان غرب کشور را در بهت و اندوه فرو برد. در میان سیل اخبار و آماری که نشان از سهم اشک‌های مادران و پدران و فرزندان عزیز استان غیور و محجوب کرمانشاه دارد، تصویر معصومانه‌ی کودکان و نوجوانان داغ‌دیده و رنج‌کشیده‌ای که در جستجوی آغوش گرم والدین و اسباب‌بازی‌هایشان، میان آوار زلزله‌ی سهمگین سرگردان‌اند، قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد.

حاجیان‌زاده در ادامه این پیام نوشته است‌: در این روزهای سخت و سرشار از اندوه، وظیفه‌ی شرعی و انسانی آحاد ملت است که به یاری هم‌وطنان خود بشتابند و گامی در مسیر امدادرسانی و بازسازی مناطق زلزله‌زده بردارند.

مدیرعامل کانون در ادامه پیام خود آورده است: به عنوان یار دیرینه‌ی کودکان و نوجوان میهن اسلامی‌مان، این مصیبت بزرگ را به بازماندگان و مردم شهیدپرور کرمانشاه تسلیت عرض می‌کنم و آمادگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را برای یاری رساندن به خانواده‌های داغدار اعلام می‌دارم.

حاجیان‌زاده در این پیام تأکید کرده است: شکی نیست که حضور مربیان حاذق و توانمند در فضای ملتهب مکان‌های آسیب‌دیده و اجرای برنامه‌هایی منطبق با شرایط این روزهای سخت، می‌تواند امید و نشاط روحی را به کودکان و نوجوانان فرو رفته در بهت حادثه هدیه بدهد.

مدیرعامل در پیامش افزوده است: ما آماده‌ایم تا دست‌های کوچک غمگین را در دست بگیریم و آغوش‌مان را برای تمام کودکان و نوجوانان معصوم این خطه‌ی غرورآفرین گشوده‌ایم و برآنیم تا اعتماد به نفس، شادی‌های کودکانه و لبخند را با کتاب‌ها و بازی‌ها و قصه‌ها احیا کنیم.

حاجیان‌زاده در پایان پیام خود نوشته است: از پروردگاه متعال می‌خواهم تا نگاه مهربانش را همواره بر آسمان زندگی کودکان و نوجوانان این سرزمین بتاباند و در این روزهای پرحادثه، یاری رساند تا نهال صبر و شکیبایی که لازمه‌ی ادامه‌ی حیات انسان‌هاست، بروید و بشکفد و به بار بنشیند.

متن کامل پیام مدیرعامل کانون به بازماندگان زلزله‌ی کرمانشاه به شرح زیر است:

بار دیگر طبیعت بیدار شد و این‌بار طنین زاگرس پهناور در شامگاه یک‌شنبه‌ای از آبان ماه، هموطنان غرب کشور را در بهت و اندوه فرو برد. در میان سیل اخبار و آماری که نشان از سهم اشک‌های مادران و پدران و فرزندان عزیز استان غیور و محجوب کرمانشاه دارد، تصویر معصومانه‌ی کودکان و نوجوانان داغ‌دیده و رنج‌کشیده‌ای که در جستجوی آغوش گرم والدین و اسباب‌بازی‌هایشان، میان آوار زلزله‌ی سهمگین سرگردان‌اند، قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد.

در این روزهای سخت و سرشار از اندوه، وظیفه‌ی شرعی و انسانی آحاد ملت است که به یاری هم‌وطنان خود بشتابند و گامی در مسیر امدادرسانی و بازسازی مناطق زلزله‌زده بردارند. به عنوان یار دیرینه‌ی کودکان و نوجوان میهن اسلامی‌مان، این مصیبت بزرگ را به بازماندگان و مردم شهیدپرور کرمانشاه تسلیت عرض می‌کنم و آمادگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را برای یاری رساندن به خانواده‌های داغ‌دار اعلام می‌دارم. به یقین همدردی با مادران و پدران اندوهگین و حفظ روحیه‌ی کودکان و نوجوانان که تجربه‌ی زیستی کم‌تری در مواجهه با چنین رویداد تلخی دارند، از اولویت‌های کانون خواهد بود. شکی نیست که حضور مربیان حاذق و توانمند در فضای ملتهب مکان‌های آسیب‌دیده و اجرای برنامه‌هایی منطبق با شرایط این روزهای سخت، می‌تواند امید و نشاط روحی را به کودکان و نوجوانان فرو رفته در بهت حادثه هدیه بدهد.

ما آماده‌ایم تا دست‌های کوچک غمگین را در دست بگیریم و آغوشمان را برای تمام کودکان و نوجوانان معصوم این خطه‌ی غرورآفرین گشوده‌ایم و برآنیم تا اعتماد به نفس، شادی‌های کودکانه و لبخند را با کتاب‌ها و بازی‌ها و قصه‌ها احیا کنیم.

از پروردگاه متعال می‌خواهم تا نگاه مهربانش را همواره بر آسمان زندگی کودکان و نوجوانان این سرزمین بتاباند و در این روزهای پرحادثه، یاری رساند تا نهال صبر و شکیبایی که لازمه‌ی ادامه‌ی حیات انسان‌هاست، بروید و بشکفد و به بار بنشیند.

علیرضا حاجیان‌زاده

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =