ارسال پیام مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت افتتاح بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در حوزه‌یک کشوری

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت برگزاری جشنواره قصه‌گویی در تبریز، نقش تربیتی قصه را در ریشه‌سازی انسان‌ها و سوق دادن به سوی مقاصد متعالی تاثیرگذار و سودمند دانست.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجید خدابخش به مناسبت آغاز مرحله منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در تبریز در پیام خود با تاکید بر اهمیت قصه‌گویی و قصه‌نویسی گفت: جشنواره قصه‌گویی گامی موثر در ارتقای سطح فرهنگ جامعه است.

وی هم‌چنین در این پیام با اشاره به قرآن کریم و تعالیم روح بخش انبیا الهی و کتب آسمانی یادآور شده است این شیوه‌ی تربیتی برای القای پیام و تبیین آن همواره تاثیرگذار بوده و بخش عمده‌ی از آیات قرآن به تاریخ انبیا، قصه‌ها و سرگذشت پیشینیان و حوادث عبرت‌آموز گذشتگان اختصاص یافته است.

استاندار آذربایجان شرقی کاوش در اعماق فطرت انسانی، پی‌بردن به شگفتی‌های آفرینش و عالم هستی را از رازهای ماندگاری قصه‌ها دانسته و خاطرنشان کرده است: خواندن و شنیدن یک قصه می‌تواند یک انسان یا یک جامعه را از اسفل‌السافلین به اعلی‌علیین عروج دهد.

وی تشریح سرگذشت و تاریخ بشری، از بین بردن مجهولات و تاریکی‌ها و روشن و مبرهن ساختن آن‌ها را از دیگر ویژگی‌های قصه‌ها عنوان کرده و برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره قصه‌گویی در ابعاد ملی و بین‌المللی را گامی مهم و موثر در ارتقای سطح فرهنگی و معنوی جامعه دانسته است.

خدابخش در بخش پایانی پیام خود اظهار داشته است: جای بسی افتخار و مباهات است که در کلان‌شهر تاریخی، فرهنگی تبریز، میزبان هنرمندان و هنر دوستان در مرحله‌ی منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کشور هستیم و امید آن داریم که با استعانت از الطاف ربوبی و با استفاده از هنر و به‌ویژه هنر قصه‌گویی بیش از پیش شاهد تعمیق و توسعه فرهنگ الهی، علمی و معنوی باشیم.

گفتنی است مرحله منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در حوزه یک کشوری از صبح روز 30 آبان در تالار اندیشه ائل‌گلی تبریز آغاز شده است و تا دوم آذر 96 ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =