کد خبر: 287247
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
تصویر دونده کانون بر پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر

تصویری از فیلم «دونده» از آثار ماندگار سینمای ایران و تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر پوستر سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نقش بست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پوستر سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با طراحی حمیدرضا بیدقی و با تصویری از فیلم «دونده» ساخته امیر نادری که از سوی مانی پتگر عکاسی شده است، رونمایی شد.

در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر فیلم «دونده» امیر نادری در بخش «فیلم‌های کلاسیک مرمت شده» حضور دارد.

«دونده» محصول سال ۱۳۶۳ اولین فیلم ایرانی پس از انقلاب اسلامی است که در جشنواره‌های معتبر جهانی حضور پیدا کرد و توانست توجه سینمای دنیا را به سینمای نوین ایران جلب کند. این فیلم همچنین موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره‌های مطرح دنیا شده است.

جان‌مایه این فیلم داستانی تلاش، آگاهی و خودباوری است و با نگاهی انسانی توانست مفاهیم ارزشمندی را در قالب یک اثر سینمایی به نمایش بگذارد. «دونده» در همان سال‌ها در کنار موفقیت‌های جهانی یکی از فیلم‌های مورد توجه مردم ایران بود و همچنین توانست به یکی از فیلم‌های ماندگارِ تاریخ سینمای معاصر ایران تبدیل شود.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =