اعضای مرکز سیار روستایی اسفراین  به زیارت امامزاده حسین (ع) در روستای فریمان رفتند

همزمان با دهه ولایت اعضای مرکز سیار روستایی اسفراین به زیارت امامزاده حسین (ع) در روستای فریمان خراسان شمالی رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی، همزمان با دهه ولایت اعضای مرکز سیار روستایی اسفراین  به زیارت امامزاده حسین (ع) در روستای فریمان رفتند.

مجتبی کلانتریان مربی سیار روستایی اسفراین از حضور اعضای این کتابخانه در آستانه امام زاده حسن ابن موسی(ع) خبر داد و گفت: در این برنامه که به مناسبت هفته ولایت و با هدف تعمیق باورهای دینی برگزار شد، اعضا پس از زیارت آستانه  شاهزاده حسن ابن موسی(ع) با حضور بر سر مزار شهدا به مقام شامخ آنها ادای دین کردند.

وی مسابقه نقاشی را یکی دیگر از برنامه های اجرا شده در این مراسم عنوان کرد و گفت: اعضای حاضر در این برنامه سعی کردند با الگو گرفتن از معماری سنتی و دینی و باورهای مذهبی دست به خلق آثاری در این زمینه بپردازند.

کلانتریان با اشاره به ضرورت آشنایی کودکان و نوجوانان با اماکن مذهبی یادآور شد؛ حضور در اماکن مدهبی علاوه برآشنایی اعضا با شخصیت امام زادگان و  و آداب زیارت آن ها می توانند با گوشه ای از معماری سنتی و آیینی هر منطقه آشنا شوند.

وی یکی دیگر از پیامدهای حضور در این مکان ها را آشنایی اعضا با باورهای دینی عنوان کرد و افزود: وظیفه مربیان شناخت باورهای درست در این زمینه و انتقال آن ها به کودکان است .

فعالیت های اسلامی یکی از سر فصل های اصلی برنامه های کانون پرورش فکری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =