آغاز دور جدید کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون خوزستان در اهواز

دور جدید کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون خوزستان با محوریت مهارت‌های امید و خوش‌بینی در اهواز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، لیلا رحمانیان مدرس کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون خوزستان پیرامون این کارگاه‌ها توضیح داد: در راستای پاسخ‌گویی به نیاز های اساسی نوجوانان فعالیت آموزشیِ ویژه‌ای در قالب «کارگاه‌های مهارت‌های مثبت»، با عنوان حال خوش زندگی با تمرکز بر 8 مهارت منتخب شامل امید، خوش‌بینی، شادی و نشاط، عزت نفس، ابراز وجود، هوش هیجانی، روابط مثبت و معنویت، در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در حال اجرا است. 
او گفت: به دلیل منحصر به‌فرد بودن دوره‌های آموزشی مهارت‌های مثبت روان شناختی در کانون، موضوع پژوهش و ارزیابی بسیار جدی مورد توجه قرار گرفته است. و از این رو، پیش از شروع و پس از پایان هر دوره‌ی آموزشی، از هر نوجوان یک آزمون معتبر به عنوان پیش آزمون و پس آزمون گرفته می‌شود تا دریابیم این دوره‌ی آموزشی چه میزان برای نوجوانان مؤثر بوده است. 
رحمانیان افزود:دور جدید کارگاه حال خوش زندگی با موضوع مهارت امید با هدف تقویت توانمندی امید از طریق بحث و گفت‌وگو درباره‌ی ویژگی‌های هدف مناسب و نامناسب و موانع رسیدن به هدف (نیروی راه‌یابی) جهت دانش آموزان دبیرستان دخترانه پرتو خورشید در اهواز آغاز شد. 
وی اضافه کرد: در این کارگاه اعضا به شیوه‌ی غیرمستقیم و از طریق شرکت در فعالیت‌های مختلفی مانند داستان‌نویسی، نقاشی، بازی، بحث آزاد، تماشای فیلم و نمایش با توانمندی امید و مؤلفه‌های آن یعنی هدف‌گذاری، نیروی راه‌یابی و نیروی اراده آشنا می‌شوند. 
مربی فرهنگی کانون خوزستان تاکید کرد: در این کارگاه اعضا همچنین ویژگی‌های یک هدف مناسب را فرا می‌گیرند و با راهکارهای افزایش نیروی راه‌یابی و اراده آشنا می‌شوند و با انجام فعالیت‌های مختلف آموخته‌هایشان را در عمل به بوته‌ی آزمایش می‌گذارند. 
رحمانیان به دومین کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون خوزستان با عنوان کارگاه مهارت خوش بینی اشاره کرد و گفت: این کارگاه نیز باهدف آشنایی با مهارت خوش بینی ،برای دانش آموزان در حال اجرا است. 
او افزود: در این کارگاه نیز اعضا با سبک تبیین خوش بینانه و بدبینانه، روش های تغییر سبک تبیین بدبینانه و مزایا و معایب خوش بینی آشنا می‌شوند.
مدرس کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون خوزستان ادامه داد: شرکت در این کارگاه ده جلسه‌ای دستیابی به اهداف رفتاری زیادی را برای نوجوانان به همراه خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به توانایی اعضا در تشخیص افکار خود، تشخیص رابطه‌ی بین افکار، احساس و رفتار، تبیین‌های جایگزینی برای تفکر بدبینانه و مقابله با فاجعه‌پنداری اشاره کرد. 
گفتنی است: کارگاه‌های «حالِ خوشِ زندگی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از 15 مردادماه ۱۳۹۸ در کانون مجتمع اهواز با پرداختن به دو موضوع جرأت مندی و امیدواری آغاز شده است. 
این کارگاه‌ها ویژه نوجوانان گروه سنی 12 تا 17 سال است و با بهره‌گیری از گروه روانشناسان با تجربه هشت مهارت، امید، خوش‌بینی، شادی و نشاط، خودباوری، جرأت مندی، هوش هیجانی، روابط مثبت و معنویت را به نوجوانان آموزش می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =